Mobilna Warszawa

Mobilna Warszawa

"Bezpieczni w Warszawie"

opublikowano: 2019-11-19 09:56, katarzyna.krakowiak

"Jutro Ty będziesz pieszym. Daj szansę przejść" - to hasło kolejnej odsłony kampanii "Bezpieczni w Warszawie - samochód i pieszy", widoczne m.in. na tyłach warszawskich autobusów. W poprzedniej odsłonie kampania skierowana była do pieszych, tym razem apelujemy do kierowców, którzy wg statystyk są sprawcami większości wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu.

Autobus z umieszczoną na tylnej szybie reklamą - plakatem do kampanii. fot. Autobus z hasłem kampanii "Jutro Ty będziesz pieszym. Daj szansę przejść"

W ramach cyklu "Bezpieczni w Warszawie" od 2018 roku w przestrzeni miejskiej pojawiły się kampanie na rzecz bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów, motocyklistów, uzytkowników hulajnóg i oczywiście kierowców. Dotyczyły przede wszystkim bezpiecznej i ostrożnej jazdy, prawidłowego parkowania oraz ustępowania pierwszeństwa innym uczestnikom ruchu zgodnie z obowiązujacymi przepisami. Bez względu na to, czy poruszamy się po Warszawie pieszo czy jakimkolwiek pojazdem, w każdej chwili warto pamiętać, że wszyscy mamy realny wpływ na bezpieczeństwo na warszawskich ulicach.