Mobilna Warszawa

Mobilna Warszawa

Bezpieczni w Warszawie – samochód i pieszy

opublikowano: 2018-09-14 15:12, katarzyna.krakowiak

„Korzystaj z pasów”, „Bądź widoczny dla kierowców” – plakaty z takim przesłaniem pojawiły na przystankach ZTM. To kolejna odsłona kampanii „Bezpieczni w Warszawie”, tym razem skierowanej do pieszych.

Źródło: UM Warszawa fot. Źródło: UM Warszawa

Wypadki z udziałem pieszych nadal należą do najczęstszych w Warszawie. Miasto od lat stara się ograniczyć liczbę takich zdarzeń, między innymi poprzez budowę aktywnych przejść dla pieszych i stosowanie innych rozwiązań, które zmuszają kierowców do zmniejszenia prędkości w tych miejscach.

Apelujemy również do pieszych, by wchodząc na jezdnię, zachowali szczególną ostrożność, korzystali z pasów i zwracali uwagę na to, co dzieje się na drodze. Mówi o tym najnowsza kampania „Bezpieczni w Warszawie – samochód i pieszy”, zainaugurowana na początku września emisją spotów na ekranach w autobusach, tramwajach i SKM. Pojawiły się również plakaty w wiatach przystankowych, a wkrótce ulotki mówiące o bezpieczeństwie pieszych będzie można znaleźć w autobusach, tramwajach i w urzędach dzielnic. Materiały edukacyjne przygotowane w ramach kampanii trafią również na Uniwersytety III Wieku.