IX Kongres Mobilności Aktywnej

opublikowano: 2018-10-03 15:30, katarzyna.krakowiak

W dniach 26-27 września przedstawiciele Biura Polityki Mobilności i Transportu uczestniczyli w IX Kongresie Mobilności Aktywnej w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

IX Kongres Mobilności Aktywnej

Wydarzenie, w którym wzięli udział przedstawiciele samorządów, firm, szkół, organizacji pozarządowych oraz instytucji działających na rzecz kształtowania mobilności, transportu i przestrzeni publicznych, stało się okazją do dyskusji i refleksji na tematy dotyczące m.in. tworzenia przestrzeni miejskich przyjaznych dla wszystkich mieszkańców, bezpieczeństwa pieszych, mobilności jako elementu narzędzia promocji samorządu oraz wprowadzania stref niskiej emisji i ograniczonego dostępu w miastach.

W ramach kongresu odbyły się liczne prezentacje, debaty, sesje warsztatowe oraz spotkania z ekspertami, analitykami i praktykami z dziedziny zrównoważonej mobilności. Jednym z tegorocznym prelegentów był Gil Peñalosa – światowej sławy ekspert od planowania przyjaznych miast a także założyciel organizacji non-profit „World Urban Parks” i  „8-80 Cities”, której celem jest pomoc samorządom i przedsiębiorcom w tworzeniu miast przyjaznych uczestnikom ruchu w każdym wieku.

Wydarzeniem towarzyszącym kongresowi był również rowerowy przejazd studyjny po Gdańsku.