Półmetek remontów drogowych

opublikowano: 2018-08-07 11:14, katarzyna.krakowiak

Zakrojone na szeroką skalę szybkie remonty dróg od lat są jednym ze znaków rozpoznawczych Warszawy. W tym roku zrealizowano już 23 remonty dróg. Oznacza to, że nową nawierzchnię ma ponad 210 tysiącach m² tras. Wartość wykonanych prac przekracza 54 mln złotych.

Źródło: ZDM fot. Źródło: ZDM

Dzięki poczynionym inwestycjom, kierowcy mogą już jeździć po nowym równym asfalcie na takich ulicach jak m.in.: Wał Miedzeszyński, Kijowska, Słomińskiego, Popularna czy Międzyborska. Podczas majówki udało się w szybkim tempie wymienić nawierzchnię na całym rondzie Dmowskiego. Na uwagę zasługują też prace przeprowadzone na ulicy Powsińskiej. Nową nawierzchnię otrzymały obie jezdnie na całej długości, czyli od ulicy Idzikowskiego do ulicy Nałęczowskiej. Nowa nawierzchnia pojawiła się aż na 48 tysiącach m² – to największy tegoroczny remont. Wymiana nawierzchni jezdni stanowiła dopełnienie kompleksowych prac na tej ulicy. W zeszłym roku wymieniono sygnalizacje świetlne i latarnie oraz wyremontowano chodnik i wybudowano nową drogę dla rowerów.

Obecnie trwają kompleksowe przebudowy ulic Miodowej, Lindleya i Podleśnej. Przed czasem zakończył się natomiast remont południowej jezdni w ciągu ulic B. Czecha i Trakt Brzeski. W środę wieczorem pierwsi kierowcy przejechali po wyremontowanym odcinku, gdzie  wymieniona została podbudowa, ułożony asfalt, wyremontowane zjazdy i zatoki oraz uzupełnione kruszywem  pobocza.

Ze względu na mniejsze natężenie ruchu naturalnym momentem na intensywne prace remontowe jest trwający właśnie okres wakacyjny. Aby zminimalizować utrudnienia dla mieszkańców prace prowadzone są przede wszystkim w dni wolne. Ale weekendowe remonty dróg to nie wszystko. Budowane są również nowe drogi dla rowerów, remontowane są chodniki i stawiane nowe sygnalizacje świetlne na niebezpiecznych skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych. Poprawia się stan oświetlenia ulic.

W drugiej połowie roku czekają nie mniej ważne projekty. Jednymi z najważniejszych będą prace na ulicach: Wiertnicza, Starzyńskiego i Połczyńska.