Mobilna Warszawa

Mobilna Warszawa

Ty wysiadasz. A Twój bagaż?

opublikowano: 2018-08-27 14:12, katarzyna.krakowiak

Pozostawiony bagaż jest najczęstszą przyczyną utrudnień w kursowaniu metra. Również w innych środkach transportu publicznego coraz częściej dochodzi do sytuacji, w której zostawione przez roztargnienie walizki, teczki czy plecaki utrudniają pasażerom codzienne życie.

źródło: ZTM fot. źródło: ZTM

W 2017 roku ewakuacje stacji metra z powodu pozostawionego bagażu zdarzały się co kilka dni. W każdym takim przypadku uruchamiane są specjalne procedury, które wprowadzono w trosce o bezpieczeństwo pasażerów. Na miejscu pojawiają się odpowiednie służby, a setki osób muszą czekać od kilkunastu do kilkudziesięciu minut na wznowienie kursowania lub skorzystać z alternatywnych środków transportu. W tym czasie roztargniony właściciel bagażu poszukuje swoich, często cennych rzeczy.

Władze Warszawy i Zarząd Transportu Miejskiego nie lekceważą problemu i na każdym kroku apelują do podróżnych o większą rozwagę. W metrze i SKM od dawna nadawane są regularne komunikaty przypominające o konieczności zabrania swoich rzeczy. Od sierpnia również na ekranach w autobusach i tramwajach pojawiają się grafiki opatrzone hasłem „Ty wysiadasz. A Twój bagaż”. Miejmy nadzieję, że przekaz ten dotrze do roztargnionych pasażerów, którzy wysiadając będą pamiętać o zabraniu wszystkich swoich rzeczy. Pozwoli to nam wszystkim uniknąć utrudnień i opóźnień, a im samym zaoszczędzi kłopotów i stresu.

Pliki do pobrania

  1. 1.
    spot do kampanii
    (plik: spot do kampanii.mp4, rozmiar pliku: 5671.34 KB)
    Pobierz