Zmieniona ulica Puławska

opublikowano: 2018-08-10 12:12, katarzyna.krakowiak

Zatwierdzony został projekt przebudowy kolejnych dwóch odcinków ulicy Puławskiej od ulicy Mysikrólika do południowej obwodnicy Warszawy i dalej – do granicy miasta. Powstaną nowe drogi dla rowerów, chodniki i sygnalizacja świetlna na przejściach dla pieszych.

źródło: UM Warszawa fot. źródło: UM Warszawa

Projekt przewiduje m.in. budowę dwustronnej dwukierunkowej drogi rowerowej i nowych chodników po obu stronach ulicy Puławskiej. Wszystkie przejścia dla pieszych przez ul. Puławską zostaną wyposażone w sygnalizację świetlną, obejmującą również przejazdy rowerowe. Dodatkowo na skrzyżowaniach pasy do lewoskrętów będą miały wydzielone osobne fazy sygnalizacji świetlnej do skrętu, jak i do zawracania, co na pewno poprawi bezpieczeństwo i komfort wszystkich uczestników ruchu.

Po zakończeniu prac na przebudowanych odcinkach dopuszczalna prędkość zostanie podniesiona do 60 km/h. Takie rozwiązanie zostało pozytywnie zaopiniowane przez Wydział Ruchu Drogowego KSP. Dodatkowo planowana jest kompleksowa modernizacja sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach od al. Wilanowskiej aż do granicy miasta, skoordynowanie sygnalizacji pozwoli na wprowadzenie tzw. „zielonej fali”.

Cała inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Rozwój sieci tras rowerowych Warszawy
w ramach ZIT – WOF – etap I” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.