#MiastoDobrejKomunikacji #MobilityWeek

opublikowano: 2020-09-16 10:25, mrybczynska

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Miasto Dobrej Komunikacji fot. Miasto Dobrej Komunikacji

Dzisiaj rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jest to coroczna kampania zainicjowana w 2002 roku przez Komisję Europejskiej, której celem jest zachęcenie mieszkańców miast do podróżowania alternatywnymi, ekologicznymi środkami transportu takimi jak: jazda rowerem, korzystanea z transportu publicznego bądź chodzenia pieszo. Tradycyjnie kampania kończy się 22 września w #EuropejskiDzieńBezSamochodu, kiedy bezpłatnie można podróżować po mieście Warszawskim Transportem Publicznym.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest okazją do rozmawiania o zmianie zachowań komunikacyjnych. Jeszcze w zeszłym roku organizowaliśmy konferencję #MobilnaWarszawa a Dni Transportu Publicznego od lat świetowały sukcesy popularności. Jednak w tym roku, ze względu na czas pandemii wywołanej wirusem SARS-CoV-19, wszystkie publiczne wydarzenia plenerowe, zostały odwołane. Kampania więc przenosi sie do Internetu. Więcej informacji o działaniach Warszawy w dziedzinie mobilności znajduje się na stronach: um.warszawa.pl oraz wtp.waw.pl a także na profilach społecznościowych: @warszawa i @wtp.warszawa.

#MiastoDobrejKomunikacji #MobilityWeek

film o etzt
    (plik: ETZT_1280x580_1.mp4, rozmiar pliku: 5035.04 KB)