W związku z nieulegającą poprawie sytuacją epidemiologiczną w Polsce jak i w samej Warszawie spowodowaną odnotowywaną liczbą zachorowań na SarsCov 2 utrzymywane są liczne ograniczenia, restrykcje i zalecenia w funkcjonowaniu życia publicznego mające na celu redukcję liczby chorych. Niektóre z wprowadzonych w ubiegłym roku restrykcji czy ograniczeń warunkowo są luzowane lub znoszone. To wszystko w konsekwencji przekłada się na zachowania komunikacyjne mieszkańców Stolicy.
Jesienna aura i coraz wcześniej zapadający zmrok powodują, że pieszy na drodze może być dla kierowcy słabo widoczny. Dlatego Warszawa od kilku lat sukcesywnie poprawia stan oświetlenia ulicznego, a przede wszystkim doświetla przejścia dla pieszych (od 2017 roku doświetliliśmy ponad 1400 zebr).
Przywracamy możliwości realizacji pomiarów natężenia ruchu samochodowego
"Bezpieczeństwo dziecka zależy od ciebie. Daj szansę przejść" - pod takim hasłem realizowana jest nowa kampania w ramach cyklu "Bezpieczni w Warszawie".
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu
Obwieszczenie Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 22 czerwca 2020.
Informujemy, że z powodu wystąpienia na terenie kraju stanu epidemii, mającego wpływ na zachowanie uczestników ruchu, zwalnia się inwestorów z obowiązku wykonywania pomiarów ruchu drogowego, stanowiących dotychczas podstawę do analiz i prognoz ruchu ze względu na brak możliwości ich wykonania w okresie miarodajnym.
Przedstawiamy Państwu poradnik opisujący metodologię opracowania planów mobilności. Poradnik powstał w ramach realizacji „Planu mobilności dla pracowników Urzędu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy wraz z opracowaniem poradnika opisującego metodologię przygotowania planów mobilności”, a autorami jego są pracownicy naukowi Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki.
Nowy Warszawski Raport Rowerowy 2019
Inauguracja wystawy edukacyjnej „Bezpieczni w Warszawie” prezentującej działania m.st. Warszawa na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego miała miejsce 24 października w obiekcie Politechniki Warszawskiej podczas 32. Międzynarodowej Konferencji „Vision zero for traffic fatalities and serious injuries” poświęconej bezpieczeństwu w transporcie.
"Jutro Ty będziesz pieszym. Daj szansę przejść" - to hasło kolejnej odsłony kampanii "Bezpieczni w Warszawie - samochód i pieszy", widoczne m.in. na tyłach warszawskich autobusów. W poprzedniej odsłonie kampania skierowana była do pieszych, tym razem apelujemy do kierowców, którzy wg statystyk są sprawcami większości wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu.
We środę, 25/09/2019, zainaugurowany został program pilotażowy „Po Warszawie pieszo i na kółkach”, który przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych uczących się w zerówkach i klasach 1-3. Konferencja otwierająca ten program odbyła się w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Łazienkowskiej 7. Wzięli w niej udział nauczyciele zainteresowani tematyką zrównoważonego rozwoju transportu i ochrony środowiska.
Jak co roku, w trzecim tygodniu września obchodziliśmy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT) – kampanię zainicjowaną w 2002 r. przez Komisję Europejską.
Hulajnogi elektryczne już na stałe włączyły się do ruchu drogowego w Warszawie. Miasto startuje z kampanią, której celem jest uświadomienie mieszkańców, aby prawidłowo korzystali z jednośladów, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo i porządek w przestrzeni publicznej.
Na zlecenie Biura Polityki Mobilności i Transportu została wykonana „Analiza kosztów i korzyści związanych z wykorzystaniem, przy świadczeniu usług komunikacji miejskiej, autobusów zeroemisyjnych oraz innych środków transportu, w których do napędu wykorzystywane są wyłącznie silniki, których cykl pracy nie powoduje emisji gazów cieplarnianych lub innych substancji objętych systemem zarządzania emisjami gazów cieplarnianych”.