null

Bezpieczni w Warszawie – rowerzyści i kierowcy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Źródło: UM Warszawa
Źródło: UM Warszawa

Warszawiacy coraz chętniej korzystają z roweru jako środka transportu. Przypominamy prawidłowe zachowania na drodze, które poprawiają bezpieczeństwo kierowców i rowerzystów.

Od poniedziałku 26 marca rusza kampania promocyjna adresowana do kierowców i rowerzystów. 20-sekundowy spot, który pojawi się m.in. na ekranach w autobusach, tramwajach i pociągach szybkiej kolei miejskiej pokazuje prawidłowe zachowania, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo tych uczestników ruchu drogowego. Kampania jest pierwszą odsłoną projektu „Bezpieczni w Warszawie”; będą także materiały dotyczące motocyklistów oraz pieszych.
Popularność roweru, jako środka transportu systematycznie rośnie – w 2015 r. Warszawskie Badanie Ruchu wykazało, że na rowerze odbywa się 3,8% podróży niepieszych a dziś udział ten szacuje się już na 5,5%. Powstają nie tylko nowe drogi dla rowerów ale także pasy i kontrapasy rowerowe, łączniki i przejazdy przez skrzyżowania oraz strefy uspokojonego ruchu. Z rowerów Veturilo korzysta ponad 610 tys. użytkowników ze 164 krajów.