null

I Motocyklowy Kongres Bezpieczeństwa

Drukuj otwiera się w nowej karcie

„MOTO (RE)AKCJA, BEZPIECZEŃSTWO, POROZUMIENIE” – pod takim hasłem w minioną sobotę odbył się I Motocyklowy Kongres Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w którym wziął udział przedstawiciel Biura Polityki Mobilności i Transportu Urzędu m.st. Warszawy.

Podczas kongresu zorganizowanego przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wspólnie z Krajowym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego omawiano m.in. przyczyny i skutki zdarzeń z udziałem motocyklistów na podstawie analizy statystyk, a także istotne rozwiązania infrastrukturalne i rekomendowane działania wspierające procesy poprawy bezpieczeństwa motocyklistów na drodze. Dyskusje panelowe zgromadziły przede wszystkich przedstawicieli środowiska motocyklowego, ale poruszanymi na nich zagadnieniami zainteresowani byli również przedstawiciele służb, instytucji i organizacji działających na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz mediów.

Debacie towarzyszyły prezentacje służb zaangażowanych w poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na polskich drogach: Policji, Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, Żandarmerii Wojskowej, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej m.st. Warszawy oraz Pogotowia Ratunkowego.

Ciekawym elementem kongresu była również kaskaderska symulacja wypadku drogowego z udziałem motocyklisty.

Władze Warszawy, w porozumieniu z Komendą Stołeczną Policji, zarządcami dróg i przedstawicielami środowiska motocyklowego na bieżąco szukają rozwiązań, które poprawią bezpieczeństwo motocyklistów w mieście. Przykładem jest dopuszczenie w maju br. motocykli do jazdy po dwóch buspasach w Warszawie: na Trasie Łazienkowskiej i na ul. Radzymińskiej. Zmianie organizacji ruchu towarzyszyła kampania edukacyjna, która miała na celu zwrócenie uwagi kierowców na poruszające się obok motocykle.