null

Komisje powypadkowe – w trosce o bezpieczeństwo

Drukuj otwiera się w nowej karcie
źródło: UM Warszawa
źródło: UM Warszawa

W dniu dzisiejszym zwołana została komisja na miejscu poniedziałkowego wypadku na ul. Wileńskiej, w który zginęła kobieta. W komisji uczestniczyli przedstawiciele Biura Polityki Mobilności i Transportu, Zarządu Dróg Miejskich oraz Komendy Stołecznej Policji.

Tego typu działania wprowadzone zostały w 2018 roku w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w Warszawie. Po każdym wypadku ze skutkiem śmiertelnym policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, przedstawiciele Biura Polityki Mobilności i Transportu oraz zarządców dróg, na miejscu zdarzenia wspólnie uzgadniają, co można zmienić, aby w przyszłości zapobiec podobnym sytuacjom. Mogą to być np. propozycje zmian oznakowania, organizacji ruchu czy oświetlenia.

Należy jednak pamiętać, że największy wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego mają zachowania kierowców i pieszych. Dlatego zawsze apelujemy o ostrożność i rozwagę. Niech priorytetem nas wszystkich – użytkowników dróg w Warszawie będzie to, by komisje takie jak dzisiejsza odbywały się jak najrzadziej.

Zobacz galerię (2 zdjęć)