null

Miejski Serwis Rowerowy cieszy się niesłabnącą popularnością!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Cieszymy się, że od początku swojej działalności z serwisu skorzystało już 350 osób. Oznacza to, że 350 rowerów przeszło przegląd, a 350 cyklistów mogło skorzystać z porad i wskazówek zawodowych mechaników. Co warte podkreślenia usługi w serwisie są zupełnie darmowe.

Podejmując decyzję o uruchomieniu serwisu postawiliśmy sobie za cel promocję ruchu rowerowego oraz poprawę jego bezpieczeństwa poprzez zadbanie o właściwy stan techniczny rowerów, jak i szerzenie wiedzy o tym, jak o niego dbać i na co zwracać uwagę w okresie eksploatacji.

Miejski Serwis Rowerowy został otwarty w sobotę, 23 czerwca 2018 r. i będzie nam towarzyszył do końca sierpnia. Przypominamy, że MSR jest czynny we wszystkie sierpniowe weekendy oraz  w środę, 15 sierpnia. Zapraszamy w godzinach 10.00- 18.00 do Letniej Strefy Rekreacji przy plaży miejskiej pod mostem Poniatowskiego.

Jako, że uważamy, że rowerem można jeździć w każdą pogodę serwis nasz działa bez względu na warunki atmosferyczne, także w dni deszczowe. W rekordowo deszczowy weekend tego lata, 14-15 lipca, wykonaliśmy serwis 35 rowerów.

Świadczymy usługi dla wszystkich typów rowerów, szczególnie zachęcamy do wizyt z dziećmi, gdzie mogą one na żywo obejrzeć, jak pracują mechanicy, jakich narzędzi używają i jak zajmują się ich rowerami – to dla nich wielka frajda i przeżycie.

Traktujemy to także, jako element edukacji od najmłodszych lat i inwestycję w budowę społeczeństwa rowerowego.

Poniżej parę faktów z dotychczasowej działalności serwisu:

  • serwis działał przez 12 dni w sumie przez 120 godzin
  • liczba serwisowanych rowerów – 350
  • średni czas obsługi roweru – 20 minut
  • rekordowy weekend 7-8 lipca – serwis 82 rowerów
  • rekordowy dzień – 8 lipca – serwis 47 rowerów
  • najmłodszy użytkownik – 7 lat
  • najstarszy użytkownik – 66 lat

Cały czas monitorujemy poziom świadczonych usług, dbamy o ich jakość i słuchamy wskazówek. Pomagają nam w tym wypełnione przez użytkowników ankiety, to z nich wiemy, że użytkownicy sewisu:

  • bardzo chętnie korzystają z trasy rowerowej wzdłuż Wisły,
  • najwięcej z nich porusza się rowerem codziennie lub prawie codziennie,
  • to przeważnie panowie.

Organizatorem MSR jest Biuro Polityki Mobilności i Transportu Urzędu m.st. Warszawy. Jest to projekt pilotażowy, mający na celu zapewnienie mieszkańcom Warszawy możliwości uzyskania bezpłatnej pomocy w bieżących, podstawowych naprawach/przeglądach rowerów oraz porad w zakresie codziennej obsługi rowerów i wykrywania usterek. W MSR można m.in. sprawdzić i uzupełnić ciśnienie w ogumieniu, załatać lub wymienić dętkę, wyregulować hamulce i przerzutki, dokręcić luzy itp.

Serdecznie zapraszamy we wszystkie weekendy do końca sierpnia oraz 15 sierpnia w godzinach 10.00-18.00 do Letniej Strefy Rekreacji przy plaży miejskiej pod Mostem Poniatowskiego!