null

Miejski Serwis Rowerowy cieszy się zainteresowaniem

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Miejski Serwis Rowerowy
Miejski Serwis Rowerowy

Minęły pierwsze dwa weekendy funkcjonowania Miejskiego Serwisu Rowerowego. Pomimo ochłodzenia i opadów punkt cieszył się sporym zainteresowaniem – w dniach 23-24 oraz 30 czerwca z usług serwisantów skorzystało 76 osób. Cieszy fakt bardzo pozytywnych opinii na temat inicjatywy i profesjonalizmu ekipy serwisowej, które wyrazili mieszkańcy w ankietach po wykonaniu usługi.

Przypominamy, że bezpłatny serwis rowerowy jest otwarty dla Państwa w każdy weekend lipca i sierpnia oraz dodatkowo w środę, 15 sierpnia, w godzinach 10.00-18.00 w Letniej Strefie Rekreacji przy plaży miejskiej pod Mostem Poniatowskiego. Dla osób korzystających z serwisu przygotowaliśmy gadżety rowerowe oraz broszurę Warszawski Raport Rowerowy wraz z mapą dróg rowerowych.

Miejski Serwis Rowerowy został otwarty w sobotę, 23 czerwca, a jego organizatorem jest Biuro Polityki Mobilności i Transportu Urzędu m.st. Warszawy. Jest to projekt pilotażowy mający na celu zapewnienie mieszkańcom Warszawy możliwości uzyskania bezpłatnej pomocy w bieżących naprawach/przeglądach rowerów oraz porad w zakresie codziennej obsługi rowerów i wykrywania usterek. MSR zapewnia możliwość m.in. sprawdzenia i uzupełnienia ciśnienia w ogumieniu, załatania lub wymiany dętki, regulacji hamulców i przerzutek, dokręcenia luzów itp. Szczegółowy regulamin znajduje się tutaj <<regulamin>>.

Zobacz galerię (4 zdjęć)